TSUSHIMA 1905 - 2dreamers

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

FIGURKY produktové listy
Rezinová figura určená k sestavení a namalování
Název     : TSUSHIMA 1905
Kód        : 2D0003
Měřítko   : 75 mm
Sculpt     : Fero Mojžita
Box Art    : Lukáš Žaba
Obsah     : 6 rezinových dílů, fotoleptaný díl, provázek
 obtisky Kňaz Suvorov na kruh, kartička s návodem 
 pro malbu, brožurka 32 stran, samolepky
Tsushima 1905

Tsushima 1905

Resinová figura 75 mm pro sběratele 2D0003

1.150,00 Kč Přidat
VZTEKLÝ PES ROŽESTVENSKIJ

Ruský admirál Zinovij Petrovič Rožestvenskij (1848–1909) na sobě nese stigma prohry u Cušimy, jedné z největších porážek námořní války, která přinesla zkázu celé ruské 2. Tichooceánské eskadry, i incidentu u Dogger Bank, po němž chybělo málo, aby Velká Británie odhodila neutralita a vyhlásila po boku Japonska Rusku válku. Ani přezdívka Mad Dog, Vzteklý pes, jeho pověst nevylepšuje, a díky tomu všemu se zapomíná, kolik odvahy, umu i síly ducha bylo třeba, aby ruský admirál s různorodou eskadrou a nevycvičenými námořníky obeplul na trase z Kronštadtu do Korejského průlivu tři kontinenty, půlku světa a vedl ruské lodě přes tři oceány do předem ztracené, strategicky už marné bitvy.
V. P. Kostěnko, lodní inženýr na obrněnci Orel, popsal Rožestvenského jako nesmírně pracovitého, nikdy se neusmívajícího muže s ocelově pronikavým pohledem a tvrdě úsečnou řečí. Byl vysoký, statný, štíhlý a budil dojem člověka, který ví, do čeho pluje, co si přeje získat, a ani o píď z tohoto kurzu neuhne.
Krátce střižený a prošedivělý plnovous s nakrouceným knírem zakrýval sevřené rty, pronikavé oči ale potvrzovaly sílu vůle, sklon k sarkasmu i k impulzivnímu vzteku. Při pohledu na to, jak kapitáni špatně manévrují a dělostřelci bídně střílí, házel z můstku Kňaze Suvorova do moře dalekohledy jeden za druhým, až kapitánu Klapje-de-Kolongovi, jeho náčelníku štábu, začaly triedry za plavby k Cušimě docházet…! Měl pověst neúplatného muže, čímž byl v námořnictvu bílou vránou, u mnohých budil strach a na námořníky neváhal zdvihnout pěst, což ovšem nebylo na ruských lodích neobvyklé. číst celý článek
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky